Naujienos

Pagėgių kredito unijai 20 metų: nuo kasdienių finansinių paslaugų iki išpildytų troškimų

Pagėgių kredito unija šį mėnesį mini 20-ąją savo veiklos sukaktį. Visus šiuos metus buvusi artima ir pasiekiama, šiandien kredito unija yra gerai pažįstama Pagėgių krašto gyventojams. Administracijos vadovė Raimonda Tutlienė neabejoja – gyventojų pasitikėjimą pavyko pelnyti ilgu ir nuosekliu darbu, o unijai svarbią sukaktį bendruomenė pažymės dviračių žygiu.

Didžiausias dėmesys – žmogui

„Bendruomenės bankelis“, – taip meiliai Pagėgių kredito uniją apibūdina tiek vietos gyventojai, tiek patys unijos darbuotojai. Mat čia apsilankę klientai gali gauti ne tik visų svarbiausių finansinių paslaugų paketą, bet ir individualų dėmesį bei nuoširdžią pagalbą rūpimais klausimais. Taip pat kredito unijoje galima atsidaryti mokėjimo sąskaitą, naudotis el. bankininkystės sistema, išmaniąja programėle, debetinėmis bei kreditinėmis mokėjimo kortelėmis.

Dar daugiau – nuo šiol Pagėgių kredito unijoje bus galima ir išsigryninti lėšas iš bet kurios kitos finansų įstaigos mokėjimo kortelės sąskaitos: „Rūpinamės kiekvienu atėjusiu klientu, o dabar, teikdami pinigų išgryninimo paslaugą, galime būti dar atviresni Pagėgių krašto žmonėms“, – dalinasi kredito unijos vadovė.

R. Tutlienė, kuri yra ir viena iš Pagėgių kredito unijos steigėjų, atkreipia dėmesį, kad komerciniams bankams perkėlus grynųjų pinigų operacijas iš skyrių į savitarnos erdves, dalis žmonių susiduria su vis sunkiau pasiekiamomis finansinėmis paslaugomis: „Iš kadaise Pagėgiuose buvusių bankų skyrių šiandien liko tik bankomatai. Tuo tarpu mes esame atviri, pasiekiami Pagėgių gyventojams, o mūsų specialistai – pasirengę priimti ir klientams patarti finansinių paslaugų klausimais“, – sako R. Tutlienė.

Pagėgių kredito unija ne tik teikia finansines paslaugas, bet kartu aktyviai remia ir palaiko vietos bendruomenės iniciatyvas bei tradicijas: nuo kalėdinių švenčių iki kasmetinio dviračių žygio Pagėgiai–Rambyno kalnas–Pagėgiai, kuriuo šiemet unija simboliškai paminėjo ir savo 20-ąjį gimtadienį.

Artima ūkio ir verslo finansų partnerė

Iki šios dienos Pagėgių kredito unija jau suvienijo arti 3 tūkst. narių, kurių ženkli dalis – ūkininkai. Sukaupusi ilgametę patirtį, unija teikia kreditus tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems ūkininkams, žemės ūkio kooperatyvams ir bendrovėms.

„Šiuo neramiu laikotarpiu ūkininkai susidūrė su išaugusiomis kuro ir trąšų kainomis, dėl to – ir su apyvartinių lėšų trūkumu. Mūsų unija teikia kreditus apyvartinio kapitalo palaikymui su individualiai pritaikytu grąžinimo grafiku arba kredito liniją, kurios terminas – iki 5 metų“, – komentuoja R. Tutlienė.

Pagėgių kredito unija gali finansuoti ūkininkus, planuojančius investicijas žemės ar komercinio turto įsigijimui, pastatų statybai, technikos ar įrangos pirkimui. Kreditai investicijoms teikiami 10-čiai metų, o žemės pirkimui – ir iki 20-ies metų laikotarpiui.

Dar daugiau, Pagėgių kredito unija gali pasiūlyti individualius finansavimo sprendimus tiek besikuriančioms ar ką tik veiklą pradėjusioms verslo įmonėms, tiek veikiančioms jau ne vienerius metus. Taip pat kai kuriose finansų įstaigose didesnių juridinių asmenų einamosiose sąskaitoje laikomas pinigų likutis nuo tam tikros sumos gali būti apmokestinamas neigiamomis palūkanomis. Tuo metu Pagėgių kredito unija tokios praktikos netaiko.

Kreditas būstui – ir su valstybės paskata

Pagėgių kredito unija padeda įgyvendinti nuosavų namų svajonę. Čia kreditas būstui įsigyti, statyti ar atnaujinti gali siekti iki 80 proc. įkeičiamo turto vertės. „Kreditus suteikiame nuolatines pajamas gaunantiems Lietuvos piliečiams, kurie dirba savo šalyje, užsienyje ar savarankiškai pagal individualios veiklos pažymėjimą arba verslo liudijimą“, – detalizuoja kredito unijos vadovė.

Taip pat 2018 m. įsigaliojęs Finansinės paskatos pirmąjį būstą perkančioms jaunoms šeimoms įstatymas atvėrė galimybę gauti subsidiją būsto kredito daliai apmokėti arba pradiniam įnašui padengti. Jaunos šeimos, kuriose kiekvienas iš sutuoktinių ar partnerių yra iki 36 metų amžiaus, galės gauti kreditą būstui iki 87 tūkst. eurų. Subsidijos dydis, priklausomai nuo šeimoje augančių vaikų skaičiaus, svyruoja nuo 15 iki 30 proc. visos būsto kredito sumos.

„Finansinių įrankių yra daug ir įvairių, todėl nenuostabu, kad susigaudyti gali būti sudėtinga. Pagėgių kredito unija visada kviečia, pirmiausia, atvykti gyvam pokalbiui, konsultacijai, o mes išklausę pasiūlysime Jums pritaikytus finansinius sprendimus“, – sako R. Tutlienė.

20-ies metų kelionė

Pagėgių kredito unija, atvėrusi duris prieš du dešimtmečius, šiandien turi kuo pasidžiaugti – gausiai suburta narių bendruomene, aibe paremtų Pagėgių krašto žmonių iniciatyvų, išpildytų idėjų, klientų sėkmės istorijų. R. Tutlienė neslepia, kad unijos gyvavimo kelyje būta įvairių – ir sunkesnių, ir lengvesnių – laikų, tačiau šiandien Pagėgių kredito unija dieną iš dienos auga ja tikinčių klientų, partnerių ir ilgamečių darbuotojų bei valdybos organų narių dėka.

„Noriu padėkoti kiekvienam mūsų nariui ir partneriui, kurie mumis visą šį laiką tikėjo ir Jūsų dėka galime stiebtis bei augti. Taip pat unijos darbuotojams bei valdymo organų nariams, kurių daugelis uniją lydi nuo pirmųjų jos žingsnių. Ačiū, kad jau 20 metų esate kartu ir tikiu, kad priešaky mūsų dar laukia daug gražių akimirkų“, – sako Pagėgių kredito unijos administracijos vadovė R. Tutlienė.

Pagėgių kredito unija yra LKU kredito unijų grupės narė. Daugiau informacijos apie teikiamas finansines paslaugas teiraukitės adresu Vilniaus g. 36 (Pagėgiai), tel. nr. (8 441) 57 010 arba el. p. [email protected].

Atgal